شناسایی فلش مموری اصل و اورجینال - بررسی و تفاوت های یک فلش مموری اورجینال و تقلبی

نویسنده : Mr.Alvani26 1397/02/30 تعداد نظرات : 0
شناسایی فلش مموری اصل و اورجینال

شناسایی فلش مموری اصل و اورجینال

متاسفانه باتوجه به رغبت برخی واردکننده های سودجو به محصولات بی کیفیت سایر کشور ها از جمله چین و… بر آن شدیم تا توضیحاتی در خصوص شناسایی فلش مموری اصل و اورجینال به خوانندگان عزیز بدهیم.

فرض کنید در مقابل شما 2 فلش مموری مشابه 64G از یک شرکت قرار میدهند اما قیمت یکی از آن ها بسیار بالاتر از دیگری و این سوال برای شما خریدار پیش میآید که چرا این تفاوت قیمت وجود دارد، و پاسخ آن در کیفیت ساخت و تقلبی یا اصل بودن آن میباشد.

با ایران فلش همراه باشید تا تمام مراحل تشخیص یک محصول با کیفیت بالا و اورجینال را شناسایی کنیم.

مرحله اول : بسته بندی فلش مموری

برای شناسایی یک فلش مموری اصل و اورجینال ابتدا باید به بسته بندی آن دقت کرد.با توجه به بسته بندی فلش مموری اصل و اورجینال در میابیم که به آن ها نباید هیچ گونه ضربه یا خدشه ای وارد شده باشد.
و همینطور از قبل پلمپ آن باز نشده باشد. باید توجه داشت که فلش مموری اصل و اورجینال دارای هولوگرام مخصوص شرکت سازنده روی بسته بندی آن می باشد.

شناسایی فلش مموری اصل و اورجینال

مرحله دوم : نمای ظاهری محصول

پس از بازگشایی جعبه محصول به خود فلش مموری میرسیم ، محصولات اورجینال کیفیت ساخت بالایی دارند به صورتی که پلاستیک و چرم یا فلز به کار رفته شده در آن بسیار مرغوب میباشند و فاقد هرگونه خط و فرورفتگی بر روی آن است.

نام شرکت سازنده نیز باید بر روی آن حک شده باشد به طوری نتوان به راحتی آن را پاک کرد.

شناسایی فلش مموری اصل و اورجینالشناسایی فلش مموری اصل و اورجینال

مرحله سوم : بررسی سخت افزاری فلش مموری اورجینال

مهم ترین مرحله در این مقاله برسی سخت افزاری محصول میباشد.

در ابتدا اولین چیزی که میتوان به آن دقت کرد سرعت آن میباشد به صورتی که نباید سرعت یو اس بی بیش از حد کند باشد،
سرعت فلش مموری ها با توجه به USB2.0 و USB3.0 بودن آن متفاوت است، سرعت نسل دوم از فلش مموری ها میانگین حدود 60 تا 70 مگابایت میباشد و سرعت نسل سوم آن که افزایش بسیار قابل توجهی داشته به حداقل 200 مگابایت رسیده است.

عامل دیگر که سرعت را تحت تاثیر قرار میدهد، توجه به چیپست (تراشه) استفاده شده در آن میباشد که در موارد با کیفیت از حافظه بروز و پرسرعت (SSD) استفاده میشود در حالی که در مشابه های بی کیفیت از محصولات ارزان تر استفاده میشود که در انتقال یا ذخیره داده ها خوب عمل نمیکنند.

از دیگر موارد مهم در این مبحث داغ شدن سریع فلش مموری در استفاده کوتاه مدت از آن میباشد. فلش مموری های تقلبی بسیار سریع شروع به داغ شدن میکنند و استفاده مداوم باعث سوختن اجزا و از کار افتادن آن میشود.

مرحله چهارم : داشتن ضمانت از جانب شرکت های مطرح

از دیگر روش های تشخیص جنس مرغوب داشتن ضمانت نامه است ، بدیهی است که کالا های بی کیفیت فاقد هرگونه ضمانت و گارانتی میباشند.

لازم به ذکر است به تمام گارانتی ها نیز نباید اعتماد کرد ، گارانتی های معروفی در این زمینه وجو دارند که شما میتوانید از آن ها استفاده کنید و به آن ها اعتماد کنید.

از راه های تشخیص ضمانت نامه اصل ، وجود سامانه پیامکی میباشد معتبر میباشد که شما با ارسال کد روی بسته بندی به سامانه مد نظر از اصالت آن مطمئن میشوید.

برند های معروف در زمینه ضمانت و گارانتی فلش مموری ، میتوان به ایران فلش ، آونگ و… اشاره کرد.

سخن پایانی

همچنین شما میتوانید با خرید از مراکز معتبر سطح شهر ، یا سایت های معتبر در فضای مجازی ، با خیالی آسوده از کالای با کیفیت و ضمانت نامه آن استفاده کنید.

امیدواریم این نوشته نیز مانند سایر مقالات بر دانش شما افزوده و برای شما کاربردی باشد،

درباره نویسنده